FAQ – často kladené dotazy

1. Kdo se může zúčastnit?

Gospelová hudba je často spojena s projevem víry, naděje a duchovního zážitku. Letní školy gospelů se může zúčastnit doslova každý, kdo má rád hudbu, zpěv a kdo touží zažít něco nezapomenutelného.

2. Jak dlouho trvá Letní škola gospelů a kdy probíhá?

Letní škola trvá týden, od 6. 7. 2024 do 12. 7. 2024. Prvních 6 dnů budeme nacvičovat gospelové skladby a poslední den vše předvedeme na koncertě v Kongresovém centru Zlín.

3. Kde se Letní škola gospelů koná?

Letos se budeme za účelem nácviku scházet v Evangelickém kostele na adrese Štefánikova 3018, Zlín.

4. Jak se mohu přihlásit?

Nejsnadnější je vyplnit přihláškový formulář. Opozdilci se mohou přihlásit (a rovnou zaplatit) i na první hodině 6. 7. od 17:00.

5. Jaká je cena kurzu?

Cena je 3000 Kč.

6. Jaké jsou způsoby platby?

Preferujeme platbu předem na účet. Podklady k platbě obdržíte obratem po vyplnění přihláškového formuláře. Zaplatit můžete také v hotovosti na první hodině.

7. Kde mohu najít informace o programu?

Vše podstatné se dozvíte na místě.

8. Je nutné mít předchozí zkušenosti se zpěvem?

Ne, předchozí zkušenosti se zpěvem nejsou nutné. Letní škola gospelů je otevřená všem bez ohledu na úroveň zkušeností. Je to skvělá příležitost pro ty, kdo chtějí objevovat a učit se novým věcem. I když jste začátečník a zpíváte si maximálně v duchu nebo ve sprše, nebojte se přijít mezi nás!

9. Je potřeba umět anglicky?

Všechny písně, které nacvičujeme, jsou v angličtině. Není ale potřeba umět perfektně anglicky a rozumět každému slovíčku. Těžší části si procházíme společně a na správnou výslovnost dávají pozor naši lektoři.

10. Jaké vybavení je nutné si přinést?

K účasti na Letní gospelové škole nepotřebujete nic speciálního. Nutný je pouze společenský oděv na závěrečné koncertní vystoupení v červené, černé, bílé, stříbrné nebo zlaté barvě (či v jejich kombinacích). Prosíme také o černou společenskou obuv.

11. Je možné se zúčastnit jen určitých dní nebo lekcí?

Každý den se učíme některou z částí výsledného programu. Pro dokonalý výsledek je důležité, abychom si vše řádně nacvičili, nejlépe v plném obsazení. Doporučujeme tedy účastnit se každé lekce.

12. Je k dispozici občerstvení?

Na místě je možné uvařit si kávu nebo čaj. Jídlo a jiné nápoje si můžete přinést, popřípadě se o ně podělit s ostatními účastníky.

13. Kdo jsou lektoři a jaké jsou jejich zkušenosti?

Více o našich lektorech se dozvíte zde.

14. Jaké aktivity jsou plánovány mimo výuku?

Obvykle se v našem gospelovém týdnu účastníme nějaké společenské akce. V minulých letech to byla třeba výstava o Tomáši Baťovi (kde jsme vystoupili v rámci vernisáže) nebo jsme své dovednosti předvedli ve Valdštejnské zahradě v Praze během Senátorského kulturního léta. Úspěšný byl také náš flash mob v nákupním centru Zlaté jablko. A kam se podíváme tentokrát? Nechte se překvapit.

15. Jak vypadá závěrečný koncert?

Na záznamy našich koncertů se můžete podívat zde.

 

Zaujali jsme vás? Chcete zažít gospel na vlastní kůži? Přihlaste se zde.

Máte další otázky? Neváhejte a kontaktujte nás.